O nas

Centrum Pomocy Psychologicznej UW, powołane przy Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, oferuje bezpłatną, krótkoterminową pomoc studentom i pracownikom Uniwersytetu doświadczającym różnorodnych problemów.

Przykładowe zgłoszenia to:

• trudności w wykonywaniu obowiązków,
  • adaptacja do nowego środowiska lub nowej sytuacji po dużej zmianie,
  • kłopoty w relacjach z ludźmi, w tym relacjach służbowych,
  • kryzysy losowe,
  • objawy lękowe, depresyjne lub kłopoty ze snem.

Osoba, która zgłosi się do Centrum, może liczyć na całkowitą dyskrecję.
Zespół CPP UW pracuje zgodnie z zasadą tajemnicy zawodowej określoną w Kodeksie Etyczno-Zawodowym Psychologa.

Rodzaje pomocy:

• konsultacje psychologiczne
  • walk-in clinic, czyli krótka rozmowa wspierająca w sytuacji kryzysowej, bez wcześniejszego zapisu
  • grupy terapeutyczne i grupy wsparcia
  • spotkania służące zaopiniowaniu wniosku
  • konsultacje online
  • warsztaty psychoedukacyjne

ZAPISZ SIĘ

Centrum Pomocy Psychologicznej powstało w 2018 roku jako wynik rozmów, pomysłów i wysiłku osób i środowisk zaangażowanych w dotychczasowe działania wspierające na rzecz członków społeczności akademickiej, w tym w szczególności prof. Jolanty Choińskiej-Miki, prorektor ds. studenckich w latach 2016-2020 oraz prof. Dominiki Maison, dziekan Wydziału Psychologii w latach 2016-2020. Oferowane wsparcie bazuje również na wieloletnich doświadczeniach Biura ds. Osób z Niepełnosprawnością UW, które wspiera studentów doświadczających problemów psychicznych, podejmując działania służące wyrównaniu ich szans na studiach.

Kierownikiem CPP jest dr Szymon Chrząstowski – psychoterapeuta z szerokim doświadczeniem i wielostronnym spojrzeniem na problematykę zdrowia psychicznego.

Współpracujemy z:

dr Szymon Chrząstowski