Szybka pomoc w kryzysie – teraz online

Od 16 marca 2020 zarówno regularne konsultacje psychologiczne, jak i pomoc w sytuacjach kryzysowych (walk-in clinic) w CPP UW są prowadzone online.

Jeśli masz umówioną konsultację, dzień przed jej datą spodziewaj się maila od twojego terapeuty, w którym dostaniesz wskazówki dotyczące kontaktu przez Skype lub Google Meet.

Z kolei zamiast walk-in-clinic uruchamiamy dyżury psychologiczne przez Skype.

Jak to działa?

 1. Studenci oraz pracownicy Uniwersytetu Warszawskiego mogą z nich skorzystać w poniedziałki, wtorki i piątki od 12:00 do 12:45.
 2. Jeśli nie masz Skype’a, możesz go pobrać ze strony: https://www.skype.com/pl/. Skype jest też dostępny w wersji mobilnej.
 3. Adres Skype to: cppwic@psych.uw.edu.pl.
 4. Przed rozmową przygotuj legitymację studencką UW. Zostaniesz poproszony o pokazanie jej przed rozmową.
 5. Na początku rozmowy poprosimy też o podanie imienia i nazwiska, a także o potwierdzenie zapoznania z informacją dotyczącą przetwarzania danych osobowych zamieszczoną tutaj.
 6. Treść rozmowy jest całkowicie poufna, prosimy jednak pamiętać, że Skype nie gwarantuje pełnej prywatności konwersacji.
 7. Standardowa rozmowa trwa 20 minut. W przypadku wielu chętnych osób może pojawić się konieczność poczekania na rozmowę w kolejnym dniu.
 8. Nie prowadzimy zapisów na ten rodzaj dyżuru.
 9. Rozmowa w trakcie dyżuru online nie jest psychoterapią, nie zastępuje psychoterapii, ani – jeśli byłoby to konieczne – wizyty u lekarza psychiatry. Służy wsparciu psychologicznemu.
 10. Konsultacje online będziemy modyfikowali w zależności od bieżących potrzeb. Sprawdzaj na naszej stronie i profilu na Facebooku bieżące komunikaty o pomocy online.

Do zobaczenia on-line!

Osoby w bardzo silnym kryzysie, potrzebujące natychmiastowej pomocy, mogą też zgłosić się do innych miejsc:

 • zadzwonić bezpłatnie pod numer Kryzysowego Telefonu Zaufania 116 123 (od 14.00 do 22.00)
 • skontaktować się z Warszawskim Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej pod tel. 514 202 619 lub osobiście ul. 6 Sierpnia 1/5 (całodobowo).