Przed wizytą

Co warto wiedzieć przed pierwszą wizytą u psychologa w CPP UW?

  1. Centrum Pomocy Psychologicznej udziela pomocy na zasadzie poufności. Oznacza to, że treść rozmów w gabinecie objęta jest tajemnicą zawodową.
  2. Udzielamy indywidualnego wsparcia krótkoterminowego: od jednej do trzech sesji 50-minutowych. Oprócz tego oferujemy udział w grupach wsparcia i treningach grupowych. Jeśli potrzebujesz długoterminowej psychoterapii, zajrzyj do naszej zakładki: Bezpłatna pomoc w Warszawie
  3. Jeśli jesteś w kryzysie i bardzo potrzebujesz rozmowy już dziś, to przyjdź do nas na dyżur walk in clinic w poniedziałki, wtorki, środy i piątki 12.00 –13.00, we czwartki 17.00–18.00 lub zgłoś się do Warszawskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej. 
  4. Jeśli ktoś z twoich bliskich korzystał już ze wsparcia psychologicznego u specjalisty CPP UW, zapisz się na wizytę do innego psychoterapeuty, aby mieć komfort otwartej i szczerej rozmowy.
  5. Jeśli potrzebujesz więcej niż jednej konsultacji, zarezerwuj od razu dwa lub trzy terminy, najlepiej tydzień lub dwa tygodnie po pierwszej konsultacji. Taka rezerwacja gwarantuje regularne spotkania, a w razie zmiany decyzji zawsze można ją odwołać.

Jeśli twoja sytuacja na studiach komplikuje się z powodu pogorszenia stanu zdrowia, także zdrowia emocjonalnego, jednocześnie umów się na konsultację w Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Warszawskiego (BON UW). Konsultanci BON udzielą Ci wskazówek, jaką pomoc możesz uzyskać w swojej sytuacji na UW.