[COVID-19] Dyżur psychologiczny przez Skype od 17 marca

W czasie epidemii Centrum Pomocy Psychologicznej UW prowadzi dyżur, podczas którego można bez wcześniejszego zapisu skonsultować się z psychologiem online. Zastępują one wcześniejszy codzienny dyżur walk-in-clinic.

Jak to działa?

1. Studenci i pracownicy Uniwersytetu Warszawskiego mogą z nich skorzystać bez wcześniejszego zapisu w następujące dni:
    • poniedziałki 12.00 – 13.00
    • wtorki 12.00 – 13:00
    • piątki 12.00 – 13:00
  1. Jeśli nie masz Skype’a, możesz go pobrać ze strony: https://www.skype.com/pl/. Skype jest też dostępny w wersji mobilnej.
  2. Adres Skype to: cppwic@psych.uw.edu.pl.
  3. Na początku rozmowy poprosimy o podanie imienia i nazwiska, pokazanie legitymacji studenckiej lub dokumentu tożsamości, a także o potwierdzenie zapoznania z informacją dotyczącą przetwarzania danych osobowych zamieszczoną tutaj.
  4. Treść rozmowy jest całkowicie poufna, prosimy jednak pamiętać, że Skype nie gwarantuje pełnej prywatności konwersacji.
  5. Standardowa rozmowa trwa 20 minut. W przypadku wielu chętnych osób może pojawić się konieczność poczekania na rozmowę w kolejnym dniu.
  6. Nie prowadzimy zapisów na ten rodzaj dyżuru.
  7. Rozmowa w trakcie dyżuru online nie jest psychoterapią, nie zastępuje psychoterapii, ani – jeśli byłoby to konieczne – wizyty u lekarza psychiatry. Służy wsparciu psychologicznemu.
  8. Konsultacje online będziemy modyfikowali w zależności od bieżących potrzeb. Sprawdzaj na naszej stronie i profilu na Facebooku bieżące komunikaty o pomocy online.

Przypominamy również, że od 16 marca umówione konsultacje indywidualne będą odbywać się online. Terapeuta skontaktuje się z Państwem dzień przed sesją, informując o sposobie przeprowadzenia wizyty – Skype lub Google Meet.

W przypadku Google Meet należy kliknąć link, który otrzymają Państwo w wiadomości e-mail od terapeuty (system może poprosić o zalogowanie do skrzynki gmail).

Data publikacji: 15 marca 2020