[COVID-19] Dyżur psychologiczny przez Skype od 17 marca

W czasie epidemii Centrum Pomocy Psychologicznej UW prowadzi dyżur, podczas którego można bez wcześniejszego zapisu skonsultować się z psychologiem online. Zastępują one wcześniejszy codzienny dyżur walk-in-clinic.

Jak to działa?

 1. Studenci i pracownicy Uniwersytetu Warszawskiego mogą z nich skorzystać bez wcześniejszego zapisu w następujące dni:
  • poniedziałki 12.00 – 13.00
  • wtorki 12.00 – 13:00
  • piątki 12.00 – 13:00
 1. Jeśli nie masz Skype’a, możesz go pobrać ze strony: https://www.skype.com/pl/. Skype jest też dostępny w wersji mobilnej.
 2. Adres Skype to: cppwic@psych.uw.edu.pl.
 3. Na początku rozmowy poprosimy o podanie imienia i nazwiska, pokazanie legitymacji studenckiej lub dokumentu tożsamości, a także o potwierdzenie zapoznania z informacją dotyczącą przetwarzania danych osobowych zamieszczoną tutaj.
 4. Treść rozmowy jest całkowicie poufna, prosimy jednak pamiętać, że Skype nie gwarantuje pełnej prywatności konwersacji.
 5. Standardowa rozmowa trwa 20 minut. W przypadku wielu chętnych osób może pojawić się konieczność poczekania na rozmowę w kolejnym dniu.
 6. Nie prowadzimy zapisów na ten rodzaj dyżuru.
 7. Rozmowa w trakcie dyżuru online nie jest psychoterapią, nie zastępuje psychoterapii, ani – jeśli byłoby to konieczne – wizyty u lekarza psychiatry. Służy wsparciu psychologicznemu.
 8. Konsultacje online będziemy modyfikowali w zależności od bieżących potrzeb. Sprawdzaj na naszej stronie i profilu na Facebooku bieżące komunikaty o pomocy online.

Przypominamy również, że od 16 marca umówione konsultacje indywidualne będą odbywać się online. Terapeuta skontaktuje się z Państwem dzień przed sesją, informując o sposobie przeprowadzenia wizyty – Skype lub Google Meet. 

W przypadku Google Meet należy kliknąć link, który otrzymają Państwo w wiadomości e-mail od terapeuty (system może poprosić o zalogowanie do skrzynki gmail).


Data publikacji: 15 marca 2020